BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ


    BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ

facebook instagram

Cilt Bakımı


cilt 01Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en temel şartlarından biridir temizlik. Özellikle kirli bir görünüme yol açan ve “komedon” adını verdiğimiz siyah noktalar hem görünümü hem de kolaylıkla enfekte olarak akneye yol açması ve daha ayrıntılı tedaviyi gerektirmesi açısından çözümlenmesi gereken bir sorundur.
        
Kliniğimizde cilt temizliğini, bayanların günlük hayatında da makyaj yapma zorunluluğu olmadan rahatlıkla dışarı çıkabilmelerini sağlayacak ve kısa bir zamanda alınan sonuçla gerçekten memnuniyet oluşturacak bir işlemle gerçekleştiriyoruz.
        
En fazla yarım saatinizi alacak bu uygulamada cilde herhangi bir sıkma işlemi uygulanmadığı için hasta açısından işlem son derece konforludur. Düzenli olarak işleme devam edildiğinde daha ilk seansdan itibaren ortaya çıkan komedon temizliği, gözenek genişliğinde daralma, nemliliğin artışı gibi olumlu etkiler de devamlılık göstermeye başlar.

İşlem sırasında amaca yönelik kullanılan kişiye özel başlıklarla ve bu başlıklar sayesinde cilt yüzeyine nüfuz ettirilen özel solüsyon ile cilt, yağ ve ölü epidermis hücrelerinden arındırılarak temizlenir ve nemlendirilir. Mekanik peeling etkisiyle gözle görülmeyen soyulmayı yaparak hafif ve kısa süreli ortaya çıkan kızarıklık işlem anında kullanılan hyaluronik asid, at kestanesi, E vitamini gibi özel antioksidan karışımlarla baskılanarak cilt rahatlatılır.

İşlem anında kişinin cildine hastaya özel değişen başlıklarla temas edildiği için ve ellerle direkt temas olmadığı için sterilite açısından son derece güvenli bir işlemdir.

Oluşturulan mikroeksfolyasyon ile evde kullanılan ürünlerinizin cilt alt seviyelerine nüfuzu kolaylaşmış olur ve yararlanım artar.


cilt 03Bu uygulama sayesinde uygun ve gerekli durumlarda cilt yenileme işlemi ile kimyasal peeling uygulamasını aynı seansda birleştirerek minimal irritasyonla konforlu bir şekilde cilt işlemi geliştirilebilir. Dolayısıyla ince çizgisel kırışıklıklarda zaman içinde düzelme, ciltte aydınlanma ve temiz bir görünüm, akne oluşumunun önlenmesi ve nem-yağ dengesinin sağlanması en belirgin kazanımlar olacaktır.

Yüzeyel kırışıklıklarda düzelme ve antiaging amaçlı tercih edilecek peptid komplekslerinin işlem sırasında kullanılması da cilt  yapısında olumlu bir  farklılık yaratacaktır.

Bu uygulamanın cilt sağlığının oluşturulması hedefinde son derece memnuniyet yaratacak bir gelişim olacağına inanıyoruz.