BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ


    BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ

facebook instagram

Fraksiyonel Radyofrekans ile Cilt Yenileme


microdermabrazyon-001Fraksiyonel RF nedir?
Radyo dalgalarının fraksiyonel lazer tekniği baz alınarak cilt yüzeyine etki etmeden direkt cilt altına ulaştırıldığı bir metoddur. Cilt altının kontrollü olarak hasarlanması ve onarım hücrelerinin bölgeye gelerek burada kollajen yapımının artışı, sonuç olarak da daha parlak, gergin ve sağlıklı bir cilt oluşturulması sağlanır.

Fraksiyonel RF neden uygulanır?
Özellikle ilerleyen yaş ve çevresel etkilerle ortaya çıkan mat, ince kırışıklıkların başladığı, leke problemi olan, cilt sarkmasının başlangıç aşamasında olan ve cilt kalitesinin arttırılmak istendiği kişilerde uygulama tercih edilir.
Akne izleri ve çatlaklarda da başarılı sonuçlar alınmaktadır.

İşlem ne kadar sürer ve kaç seans uygulanır?
İşlemin süresi çalışılacak bölgenin genişliğine bağlı olarak değişmekle birlikte genellikle 30-45 dakika sürmektedir. Seans sayısı sıklıkla ayda bir uygulanan 2-4 seans arasıdır.

İşlem sırasında acı-ağrı olur mu?
İşlem lokal olarak uygulanan anestezik krem sonrası çalışılır. Özellikle işlem sırasında değil işlemin sonrasında hafif acı hissedilse de dayanılmayacak bir his değildir ve giderek yatışır. Ciltte oluşan kızarıklık da 1-2 saat içinde geriler.

İşlem sonrası cildimde olumlu değişimleri ne zaman hissederim?
Uygulama sonrası cilt altı onarım süreci devam ettiği için ve en belirgin kollajen yapımı özellikle 3. ayda ortaya çıktığı için uygulama yapılan cilt günden güne daha belirgin olan bir canlanma ve yeniden yapılanma sürecine girer.