BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ


    BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ

facebook instagram

HİDRABALANCE UYGULAMA


coollifting 01Cilt altında sıkılığı ve parlaklığı veren hyaluronik asid miktarı çevresel etkenler ile (sigara, stres, dengesiz beslenme, yoğun ve korumasız güneş maruziyeti...) ve ilerleyen yaşla birlikte giderek azalmaktadır. Buna bağlı olarak cilt kalitesinde azalma, canlılık ve tazeliğinde gözle görülebilir kayıplar ortaya çıkar.

Özellikle dekolte ve boyun bölgesinde ortaya çıkan cilt altı doku yıpranmasına bağlı ince kırışıklıklar, kuru ve mat bir cilt görünümü zaman ilerledikçe yerini kalıcı ve derin kırışıklıklara bırakmaktadır.

Ortaya çıkan bu hoşa gitmeyen yapı bozukluklarının erken dönemde tedavisi mümkün ve kolaydır. Önemli olan sorunlar henüz yerleşmeden önlemin alınmasıdır.

Hidrabalance uygulamasında cilt altı varolan hyaluronik asid ile yapı olarak eş olan ve herhangi bir yan etkiye yol açmayan hyaluronik asid cilt altına enjekte edilmektedir.

Uygulama yalnız yüz bölgesine sınırlı kalabileceği gibi boyun, dekolte ve el üzerini de kapsayabilir.
İşlem sonrası cilt altında verilen hyaluronik asidin geçici süreyle birikim yapmasına bağlı olan sinek ısırığı benzeri kabarıklıklar ortaya çıkar. Bu kabarıklıklar iyi ve faydalı bir uygulamada gözlenmesi gereken değişimlerdir. Cilt yapısına göre değişmekle birlikte bu kabarıklıklar 2-5 gün boyunca ciltte varlığını hissettirebilir. Günbegün yapısına su çekerek cilt altında dağılmaya başlar ve etki 1 hafta - 10 gün arasında kendini gösterir.

Sonuçta cilt daha parlak, gergin ve canlı görülür. Kişi ortaya çıkan sıkılaşma ve nemlilik artışını net olarak hisseder.

Boyun bölgesi, dekolte ve el üzerinde uygulamalar genellikle yüzden farklı olarak ayda bir 3-4 kez yapılıp tekrarlamalar 6 ayda bir ile programlanır.  Yüz için ise yine kişiden kişiye değişmekle birlikte 3-5 ayda bir uygulama tekrarı yapılması etkiyi pekiştirir.

Hyaluronik asid etkisini hemen göstermekle birlikte olumlu bir özelliği de cilt altında fibroblast dediğimiz hücreleri aktive ederek kollajen yapımını arttırması ve cilt yenilenme sürecini hızlandırmasıdır. Dolayısıyla yeni geçmiş akne atakları sonrası skar oluşturma eğiliminde olan ciltlerde çok güzel bir seçimdir.

Cildinizde matlıktan, sıkılık kaybından, akne izlerinden ,

Boyun bölgesinde yıpranma ve çizgilerden ,

Dekolte bölgesinde güneş hasarı ve yaşa bağlı doku yıpranmalarından ,

Ellerde kuruluk ve elastikiyet kaybından şikeyetçi iseniz
Hidrabalance görüşmesi için bir görüşme randevusu almaya değer doğrusu.