BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ


    BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ

facebook instagram

PRP (PLATELET RICH PLASMA)


coollifting 04
Kişinin kendisinden alınan kanın santrifüj edildikten sonra trombositlerden zengin plazma kısmının alınarak tekrar amaca yönelik yüz-boyun-dekolte-eller (anti-aging amaçlı) ve saçlı deriye (saç dökülmesini engelleme/ saçı kuvvetlendirme/saç transplantasyonu sonrası yeni çıkacak saçların kuvvetlendirilip devam eden dökülme varsa baskılanması amaçlı) uygulanmasıdır. Aslında bir mezoterapi (orta deri tedavisi) şeklidir. Sadece rutin mezoterapiden farkı seansların daha aralıklı uygulanması (yüzde ayda bir, saçlı deride 15 gün-ayda bir) ve içeriğin kişinin kendi kanından elde ediliyor olmasıdır.

Yüz bölgesine uygulandıktan sonra birkaç gün içinde gözle görülür derecede belirgin ışıltı ve canlılık ilk fark olacaktır. Ayda bir olmak üzere 3-4 kez uygulanan işlem 6 ayda bir tekrar şeklinde devam edebilir. Trombositlerden salgılanan büyüme faktörleri yavaşlamış olan hücre rejenerasyon hızını arttırır. Cilt altı kollajen yapımı ilerleyen zamanla birlikte giderek daha belirginleşir ve cilt daha sıkı ve canlı bir görünüme kavuşur.

Saçlı deride son derece acısız bir teknik ile uygulanan işlem 15 gün veya ayda bir aralıklarla başlanıp 4-6 seans şeklinde uygulanır. Özellikle saç ekimleri sonrası saç büyüme hızının artması ve yeni saçların daha sağlıklı uzamasını sağlar.