BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ


    BAHÇEŞEHİR MEDİKAL ve ESTETİK  DERMATOLOJİ MERKEZİ

facebook instagram

VelaShape 3

Biz hekimler bilgi ve tecrübelerimiz ışığında geniş bir skalaya sahip tıbbi cihazlardan en başarılı ve zararsızını tercih etmek zorundayız. Her attığımız adımda insanla ve insan sağlığıyla uğraşıyor olmanın bilinci içinde olmak, hekimliğin gerektirdiği ve bize kattığı önemli özelliklerden sadece biri fakat en önemlisi. Bana göre cihaz seçiminde cihazın hangi mekanizmayla çalıştığı, olumlu sonuç alabilmek için ortalama seans sayısı, başarı açısından ayrılan işgücü, süre ve maddi-manevi bedellere değmesi son derece önemli. Tercih ettiğim cihaz sadece belli profesyonel merkezlerde tercih ediliyor olmalı. Birlikte çalıştığım firmalar köklü bir geçmişe sahip, dürüst, etik ve yaptığı işin ciddiyetinin bilincinde olan firmalar olmalı. İşte bu nedenle daha önceki versiyonlarında kalitesini ispatlayıp, bilimselliğine son eklediği yeniliklerle olumlu yönde geliştiren ve bu yeniliklerle hasta ve dolayısıyla hekim memnuniyetini pekiştiren Velashape 3 selülit ve sıkılaşma konusunda tercihim oldu. Gün geçtikçe bu konuda doğru karar verdiğimi daha net görüyorum.

Vellashape 3

FDA onaylı bir cihaz olan Velashape 3 tedavisi, onbeş gün aralıklı üç-dört seansdan meydana geliyor. Vücutta sorunlu kollajenin yıkılıp tekrar kollajen yapımı genellikle üç ay gibi bir süre gerektirmekte. Dolayısıyla işlem sonucunu ilk veya ikinci seansdan itibaren hissedilmeye başlansa da, esas sonuçlar tedavi bitiminden bir ay sonra elde edilir. Kendi üzerimde de ilk seansdan itibaren etkiyi ciddi anlamda farkettiğim zaman, mutluluğum ve güvenim bir kat daha arttı.

Velashape 3, vakum, radyofrekans, infrared ışık ve masaj olarak dört etkiyi bünyesinde birleştiriyor. Özel başlıklar sayesinde bacak, karın, bel, sırt iç çamaşır altı yağ birikim alanları, kol sarkmaları ve çene altı yağ birikim alanlarında güvenle kullanabiliyoruz. Pekçok cihaz ve yöntemi önceden farklı merkezlerde denemiş olan pekçok hastamız, uygulama sonrasında cihaz, yöntem ve sonuç arasındaki farkı net olarak dile getirmiştir. Cihazın karında ortaya çıkan sarkık ve gevşek görüntü ve dizler üzerinde yaşla birlikte elastikiyet kaybına bağlı ortaya çıkan cilt yığılma alanlarında ciddi bir başarısı var. Doğru klinik, doğru cihaz, doğru hasta, doğru yöntem ve uygulayıcıyla başarı ve memnuniyet sonuçta kaçınılmaz oluyor.

Tedavide seans süresi tamamen kişinin ısınma hızı (içilen günlük su miktarı, metabolizma hızı, yaş gibi değişkenlere bağlı) ve çalışılan bölgeye bağlı olarak 30-60 dakika arasında değişebiliyor. Örneğin kollarda bu süre yarım saatken, bacaklarda bir saati alabiliyor. Masaj etkisiyle dolaşımı hızlandırarak bacaklarda oksijenizasyonun artması yoluyla rahatlama etkisi de olşturuyor. Vakum etkisi çok güçlü olmakla birlikte, bu ayarlanabilen birdeğişken. Tedavi sonrasında işlem alanının bir süre ısınmış ve kzarık olması olağan bir sonuç.

Tedavi bitiminde toparlanma, sıkılaşma ve 2-2,5 cm'lik incelme net olarak izlenmekle birlikte egzersiz ve diyetine dikkat eden hastalarımızda bizi bile hayrete düşürüp çok sevindiren her bölgede 5'er cm'lik sıkılaşma etkisini de gözlemledik.

Güvenli, bilimsel ve sonuçlarıyla etkinliğini kanıtlayan Velashape3'ü tedavilerim arasında bulundurup hastalarımla mutluluklarını paylaşmaktan büyük sevinç ve gurur duyuyorum.